Elekterkütteseadmed, soojapuhurid FRICO

Infrapuna kiirgurid

Infrapuna kiirgurid kiirgavad soojust sarnaselt päikesele. Soojus kandub ilma kadudeta läbi õhu ning neeldub kiirguri toimeväljas asuvatel esemetel ning pindadel. Soojenenud pinnad omakorda soojendavad ruumi õhku. Selline soojusenergia ülekanne võimaldab, sarnaselt valgustusele, teostada ruumides üld- või kohtkütet ning soojendada avatud platse.

Soojuskiirguse mõjuväljas asuvad inimesed tunnevad end olevat justkui kõrgendatud temperatuuris. Vahetult pindade, aga mitte õhu soojendamine võimaldab tihtipeale saavutada märgatavat energiasäästu, eeskätt ruumide mõnevõrra alandatud õhutemperatuuri arvelt.

Infrapuna kiirgurid vajavad minimaalselt hooldust ning tagavad ruumides pehme ning mugava kütte ilma õhu ringluseta.

Soojapuhurid

FRICO soojapuhurid on saavutanud ülemaalimse tunnustuse oma töökindluse ning vastupidavuse tõttu. Soojapuhurite mudelite rida hõlmab kõikvõimalikke nõudluse variante. Ümberarvestatuna 1 kW võimsusele on soojapuhurid kõige odavam kütteseadmete liik.

Lisaks sellele on vajaduse korral võimalik soojapuhuritega organiseerida süsteemi, mis sisaldab nii kütet, kui ventilatsiooni.

FRICO soojapuhurid on kompaktsed, vastupidavad ning minimaalse müratasemega. Saadaval on nii kantavad, kui paiksed mudelid, elektriliste küttekehadega ning vesiküttega.

Laeventilaatorid

Võimaldavad säästa soojusenergiat suure kõrgusega ruumides, milledes on konvektorküte. Laeventilaatorid suruvad ülemääraselt soojendatud õhu lae alt elutsooni.

Konvektsioonradiaatorid

Õhu ringlemist ruumis, mis tekib õhu liikumisest kütteseadmete küttepindade vahetus läheduses, nimetatakse konvektsiooniks. Liikudes piki kuumi küttepindu õhk soojeneb ja tõuseb üles ning jahtudes laskub alla.

Konvektsioonradiaatorite õige paigutus tagab õhu temperatuuri ühtlase jaotuse ruumis, tekitades nii mugava sisekliima.

Loe lähemalt FRICO eleketerkütte seadmete ning soojapuhurite kohta


Soovin lisainfot