ECO-Grupp  
  Uudised  
  Referentsid  
  Partnerid  
  Tagasiside  
  Kus me asume  
  Ecomatic.eu  
RUS   Sisukord ]
 
 
 

Visualiseerimissüsteem TAC Vista

TAC Vista on graafikapõhine hoonehaldussüsteem, mis suudab kuvada, jälgida ning juhtida kõiki hoone tehnosüsteeme. TAC Vista tarkvara mooduliline struktuur teeb selle painduvaks ning kohandatavaks, eriti kui arvesse võtta süsteemi suurust ning selle funktsionaalsust. Seetõttu on TAC Vista tarkvara sobiv kõikidele hoonetele, olenemata nende suurusest või otstarbest.

TAC Vista avatud liides toetab kõiki tehnosüsteeme, sealhulgas kütte-, ventilatsiooni- ja õhu konditsioneerimise tehnoloogiat, tuletõrjealarme, sissepääsude kontrolli ning valgustuse juhtimist, aga ka terviklikke hooldus- ning taastusprogramme ja hoonehalduse lahendusi.

TAC Vista peamised võimalused:

  • Objektide poolt tarbitavate ressursside (energia, vesi, gaas) kontroll
  • Ressursside tarbimise piiride seadmine
  • Objektide halduskulude modelleerimine
  • Automaatne kontroll objektide tehnosüsteemide talitluse üle, andmete kogumine ja dokumenteerimine, kokkuvõtete tegemine, toimingute arhiveerimine
  • Hoonete tehnosüsteemide parameetrite muutmine kaugjuhtimise teel
  • Rikete automaatne registreerimine, hoolduspersonali operatiivne teavitamine.

Seadmestiku töötundide arvestamine TAC Vista põhineb täielikult avatud arhitektuuril, mis annab klientidele võimaluse vabalt valida suure hulga erinevate tarnijate toodete vahel.

TAC Vista operatsioonisüsteem on Microsoft Windows NT/2000/ XP, millel on tavaline andmesideühendus Etherneti või kiudoptika kaudu TCP/IP ning tavalisi võrguseadmeid kasutades. Kohtvõrgu andmesidet iseloomustab avatud LonWorks tehnoloogia, mida kasutatakse enam kui 3000 seadmete tarnija poolt üle maailma. On saadaval ka moodulid, mis võimaldavad kontrolleritel andmesidet pidada vanemate süsteemidega, nagu näiteks TAC ZONE II ja SYSTEM 7.

TAC Vista süsteemil on alljärgnev tarkvara:

  • TAC Vista server
  • TAC Vista Workstation
  • TAC Vista Webstation
  • TAC Vista ScreenMate

TAC Vista Server

TAC Vista Server võimaldab operaatortööjaamadele juurdepääsu juhtimissüsteemile ning on selle peamine operaatorliides. Graafilise kasutajaliidese abiga näitab server igapäevaseid toiminguid, võimaldades sel viisil operaatoritele kohest ligipääsu häireteadetele, toimunud sündmustele ning kõrgetasemelisele andmete mõõteinfole, nagu ka standardsetele ning kohandatud raportitele.

TAC Vista Workstation (tööjaam)

Workstationit kasutatakse hoonehalduse süsteemi erinevate aspektide jälgimiseks ning juhtimiseks. Tarkvara baasimoodulis on värvigraafika, häirehalduse, turvameetmete, aegjuhtimise, mõõteinfo logimise ja andmete varundamise funktsioonid

 

TAC Vista Webstation (võrgujaam)

Võrgujaam võimaldab tavalisi võrgubrausereid kasutades ligipääsu juhtimissüsteemile. Brauseril on ligipääs Navigatorile, Microsoft Exploreri taolisele programmile, ning samuti ka TAC Vista graafika, häireteadete ning mõõteinfo näidikule. Võrgujaama abiga saab jälgida süsteemisiseseid sündmusi ning läbi selle serveri saab vaadata perioodilisi ning automaatseid raporteid.

TAC Vista ScreenMate

TAC Vista ScreenMate – virtuaalse operaatoripaneeli peamine ülesanne on keerukate ruumitermostaatide funktsionaalne asendamine. ScreenMate teeb võimalikuks kasutaja lauaarvuti ekraanil vastavas aknas ruumi sisekliima seadesuuruste lugemise ning nendes muudatuste tegemise, nagu näiteks ruumi temperatuuri määramine või välisõhu temperatuuri jälgimine. ScreenMat - akna saab paigaldada igasse lauaarvutisse. See on ühenduses TAC Vista serveriga läbi TCP/IP.

Vaata lisaks:
TAC Vista IV Server (tehniline kirjeldus)
TAC Vista IV Raportite Generaator (tehniline kirjeldus)
TAC Vista IV visualiseerimissüsteem (üldkirjeldus)
TAC Vista IV tööjaam (tehniline kirjeldus)
 
 

 
AS Ecomatic
Pärnu mnt 160B
11317 Tallinn
Tel.: +372 650 8000
Faks: +372 650 8010
e-mail: eco@ecomatic.ee